About

CMS WORDPRESS

 

System zarzadzania treścią

Tworzenie stron www

WordPress

System WordPress jest to doskonałe i zarazem najpopularniejsze na świecie narzędzie służące do tworzenia i zarządzania stronami www (dopisek 2017: blisko 30% stron w Internecie działa właśnie na WordPress’ie). W początkowej fazie swojego rozwoju (poznaj historię WordPressa) jego funkcjonalność ograniczała się tylko i wyłącznie do prowadzania blogów, na dzień dzisiejszy jednak przy jego wykorzystaniu możemy tworzyć w pełni profesjonalne i zaawansowane strony internetowe. Jedynym ograniczeniem jest tutaj tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Twórcy systemu postawili na darmowe wykorzystanie oraz prostotę praktycznie w każdym zakresie (zarówno dla użytkowników, jak i programistów piszących wtyczki poszerzające funkcjonalność).

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę w dziedzinie tworzenia stron internetowych, chcesz zacząć pisać swojego bloga, bądź potrzebujesz w miarę krótkim okresie czasu zbudować własną stronę firmową bez ponoszenia wysokich kosztów związanych ze współpracą z agencjami interaktywnymi, jest to idealne narzędzie dla Ciebie. W internecie, począwszy od oficjalnej strony fundacji WordPress (wordpress.org) dostępne są tysiące motywów graficznych oraz rozszerzeń (np. galerii, formularzy kontaktowych, sliderów, wtyczek społecznościowych, itd…), które możesz dostosować pod swój własny profil strony internetowej, bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Większość dodatków posiada charakter całkowicie bezpłatny, możesz je pobierać i wykorzystywać bez ograniczeń. WordPress jest otwartym oprogramowaniem na licencji GNU GPL, co w praktyce oznacza, że możesz go kopiować, dowolnie edytować, rozpowszechniać oraz poprawiać.

Instalacja wraz z zarządzaniem CMS-em jest bardzo intuicyjna, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę przy instalacji systemu, to wybór hostingu posiadającego w swojej ofercie bazę danych, ale obecnie jest to już standard. Sam proces instalacji szablonu graficznego oraz wtyczek, to zaledwie kilka kliknięć myszką, dzięki którym możesz swoją stronę przekształcić w rozbudowany portal informacyjny, serwis społecznościowy, sklep internetowy czy nowoczesną wizytówkę firmową.

%

Stron na świecie

Lat Rozwoju wordpresa

Accessibility