Na początku swojej kariery ebiznesowej postawiłem stronę na prywatnym CMSie. Po roku ciągłego dopracowywania cmsa okazało się, że mój informatyk  zmienił branżę i zostałem z niedokończonym projektem.

Od tej pory minęło trochę czasu ale teraz wiem, że nigdy więcej żadnych prywatnych, zamkniętych cmsów. Biznes nie może być zależny od jednego programisty lub jednej agencji.

Myk polega na tym, że jeśli Twoja strona opiera się o opensource-owy soft (WordPress, Joomla, Durpal) to  jest porządna dokumentacja i ciągła aktualizacja. Do tego każdy dobry programista z dowolnego miejsca na ziemi może łatwo rozwijać rozpoczęty przez kogoś innego projekt bo wszystko opiera się na spójnym koncepcie (np. WordPress Codex).

Przy aktualnym rozwoju WordPressa stawianie systemu na dedykowanym sofcie jest 10-krotnie droższe niż na wtyczkach tylko trzeba dobrze planować, szukać i testować.

Również nawet w przypadku, gdy dana firma budująca sklep na dedykowanym CMS nadal istnieje, to okazuje się, że na późniejszym etapie za każdą zmianę na stronie taka firma żąda bardzo dużych kwot. Klient nie ma za bardzo wyboru w takiej sytuacji, bo zastosowany CMS jest dobrze znany tylko firmie, która go zbudowała.

Accessibility